Challenge karate, czyli #16shiroaka

Karatecy z całej Polski pokazali, że dzisiejsze trudności nie pozwalają na przerwę w treningach i spadek formy. Dotychczasowy odzew na zadanie wyznaczone przez redakcję magazynu Shiro Aka był ogromny, a do challenge’u przystąpili zawodnicy i trenerzy z całej Polski. Jest to odpowiedź na popularny trend nagrywania 16 wersów muzyki rap, ale nam-karatekom oczywiście lepiej wychodzi kopanie, dlatego też, aby wziąć udział w challenge’u należy wykonać jak najwięcej kopnięć mawashi chudan w ciągu 16 sekund.

Chętni nagrywają swoje filmy na salach treningowych, w domach, a nawet na szczytach gór, ich kreatywność nie zna granic. Determinacja zawodników prowadzi do osiągania coraz lepszych rezultatów, możemy powiedzieć, że przyczyniliśmy się do powstania nowej konkurencji sportowej w dzisiejszej dobie pandemii, co jest wydarzeniem na skalę krajową, a nawet światową. Chęć konkurowania, mimo obowiązujących ograniczeń okazała się silniejsza niż odpoczynek, a treningi online nie wystarczają. Pamiętajmy, że mimo zabawy i samej rywalizacji jest to nieodłączna część trybu życia zawodnika karate, pozwala ona zaczerpnąć względnie niedużej, ale nieodłącznej części atmosfery zawodów.

Zadanie wydaje się proste, jednak aby się o tym przekonać i poczuć powiew sportowej rywalizacji należy spróbować, dlatego też trenujemy i nominujemy kolejnych!

Autor: Patryk Wekwejt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: