SHIRO AKA

magazyn karate kyokushin

Mistrzostwa Europy KWU. Bardzo dobry występ Polaków

Udostępnij

W dniach 4-5 grudnia 2021 w Warnie odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy KWU. Na turnieju stawił się mocny skład reprezentantów i reprezentantek Polski, który wywalczył 7 medali. Najlepszym technikiem turnieju został Szymon Olpiński.

Medaliści

Złote medale dla Polski zdobyli:

• Monika Zielińska (WKO, kat. kobiet -70 kg)
  • Szymon Olpiński (WKB, kat. mężczyzn -80 kg)

Srebrne:

Brązowe:

Doskonały start Olpińskiego

Jak zawsze świetne przygotowanie pokazał Szymon Olpiński. W kwalifikacjach pokonał faworyta Artema Nazaretiana poprzez wazari. W finale wygrał pojedynek w pół minuty. Za ten wspaniały występ Olpiński został wyróżniony nagrodą dla najlepszego technika mistrzostw.

Reprezentacja Polski startowała w składzie: Monika Zielińska , Szymon Olpiński, Agata Winiarska, Magda Hajduk, Marta Lubos, Marek Odzeniak, Anna Bielska, Daniel Sternik, Marek Wolny, Adrianna Niemczyk i Marcel Niemczyk